BAŞKALARININ HİKAYELERİNİ DİNLEMEK İÇİN YOLDA OLAN GEZGİN: MUHAMMET DOĞAN

0 Shares
0
0
0

Onun hikayesi, başka insanların hikayeleriyle örülü büyük oranda. Çünkü Muhammet dünyanın her  yerinden farklı kültürlere, farklı hikayelere sahip yeni insanlarla tanışmak ve onların hikayelerini dinlemeyi amaçlıyor. Bu yolda şimdiye kadar birçok hikaye şahitlik ettiğinin altını çizmek gerekir. “Meeting Challenge” ismini verdiği “hikaye ” konseptiyle Muhammet “Başkalarının Hikayeleri” kategorimizde huzurlarınızda:)

Bir gün düşündüğünde, pek fazla insan tanımadığını fark etti ve bu sebeple hayatında daha fazla insana ihtiyaç olduğu fikrine sahip oldu.

“Meeting Challenge” da bu şekilde Muhammet’le birlikte yollara ve dolayısıyla başka insanların iç dünyalarına ulaştı ve tabii hala ulaşmaya devam ediyor.

Tek bir hedef onun yol hikayesinin en önemli parçası: dünyanın her yerinden bir insanın hikayesini dinlemek.

İlk zamanlar pek fazla kişi tarafından reddedilmiş onlarla tanışmak istediğinde. Bu sonuç onun için bir sürpriz sayılmazdı nitekim onun yapmaya çalıştığı şey kolayca anlaşılabilecek bir şey değildi.

Fakat zamanla insanlarla nasıl iletişim kurması gerektiği konusunda da deneyim kazanan gezgin, birçok insanın hikayesine tanıklık etmeye başladı.

Şimdiye kadar 66 ülkeden 1022 kişi ile tanışan gezgin, deneyimlerini aktif olarak kullandığı sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.  2017 yılında başladığı projesini ilk etapta bir yıl süreli olarak kurgulayan gezgin, projenin ilgi görmesinden ötürü projesine devam ediyor.

Şimdilik gezilerine yurt içinde ve ulaşabileceği yakınlıktaki ülkerle devam eden gezgin, zamanla ayak basmadığı ülkelerde de hikaye toplayıcılığa devam etmek istiyor. Geçtiğimiz yıl 8 ülke, 30 şehir gezdi. Bu yıl ise bu rakamın üstüne çıkmayı hedefliyor.

Bir yerlerde sizinle tanışmak isteyen ve hikayenizi can kulağıyla dinlemek isteyen birine denk gelirseniz şaşırmayın. Karşınızdaki bu kişi Muhammet olabilir:)

0 Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like