HİKAYESİ AFRİKA’YA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ SEYAHATLE BAŞLAYAN OYLUM VE ONUR ÇİFTİ

0 Shares
0
0
0

Her Pazar istikrarlı bir biçimde yazı serimize devam ediyoruz. Seyahat Hikayeleri bloğunu aslında 2017’nin Mart ayında hayata geçirme kararı almıştık fakat içeriğini nasıl şekillendireceğimiz ve içerik planlama stratejimiz konusunda bir müddet beklemeye karar vermiştik. 2018’e girdiğimiz ilk haftadan bu yana ise düzenli olarak her Pazar günü bizim gibi seyahat etme ve yurt dışında yaşama konusunda heyecanlı olan takipçilerimiz için mutlaka yeni bir yazı yazmayı ihmal etmiyoruz. Bu, kurulduğu günden bu yana bütün içerik planlama stratejimizin yazısal kısmının temel odağındaki, en kritik nokta. Ve elbette buraya taşımaya çalıştığımız bilgiler (bazen kendi hikayeleriyle kişiler) de buna değer nitelikte olsun gayreti içerisindeyiz. Fakat bu konuda en az bizler kadar seçici olanlar da, yine burada ayda bir “Başkalarının Hikayeleri” (aslında “Başka Gezginlerin Hikayeleri” demek daha doğru da olabilir) köşemizde yer vermekten mutlululuk duyduğumuz diğer gezginler.


1. Özellikle seçiciliğini bloglarının ismine dahi taşımış ve aslında gittiği her yerden ziyade, gerçekten çok iyi buldukları yerleri yazıp paylaşmaya önem veren “Baya İyi” bloğu bunun en net örneklerinden biri.

2. Bloğun sahibi yine bizler gibi evli bir çift olan Oylum ve Onur çifti. Çift şu ana kadarki en çılgın ve en önemli sayılabilecek gezi macerasını 2010 yılında Kenya’ya gerçekleştirdi.

3. Bu gezinin en büyük amacı ise diğerlerinden biraz farklıydı çünkü çift Kenya’ya evlenmek için gitmişti.

4. Böylesine sıra dışı bir deneyime imza atmış Oylum ve Onur, genel anlamda iyi bulmadıkları gezilerini yazmıyor, gerçekten iyi bulduklarına yer veriyor bloğunda.

5. Bloğun ismi de zaten anlaşıldığı üzere buradan geliyor. 

6. Ayrıca gezgin çiftimiz, özlediği ve tekrar gitmek istediği şehirlere tekrar gitmekten de kendini alıkoymuyor.

7. Bugüne kadar 5 kıtadan birçok ülke ve şehri gezmiş çift hala gezmeye ve bu deneyimlerinden iyi bulduklarını yazmaya devam ediyor. Oylum ve Onur’un ‘Baya İyi” bloğunu şuradan takip edebilirsiniz.

0 Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like